Sportowy rok szkolny wystartował!

25 września 2019, 10:45 Bartłomiej Prinz

Uczniowie z 36 szkół wzięli udział w inauguracji sportowego roku szkolnego 2019/2020. Wydarzenie zorganizowano na Stadionie Miejskim 24 września 2019 r.

Blisko 600 uczniów wzięło udział w rywalizacji sztafet oraz pikniku sportowym z udziałem sportowców z toruńskich klubów sportowych. Z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu, obchodzonego w dniach 23-30 września, w całej Europie odbyły się podobne wydarzenia. Toruńska impreza została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Tegoroczna, piąta już, edycja Europejskiego Tygodnia Sportu ma wyjątkowy charakter. Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane na terenie Europy od 2014 roku. Aż 47 stowarzyszeń partnerskich w 41 krajach zaplanowało aktywności fizyczne w ramach szerzenia kultury sportowej.

Uczniowie, którzy zainaugurowali sportowy rok szkolny w Toruniu, mieli okazję spróbować swoich sił w grze w: futbol amerykański czy hokeja na trawie. Nie zabrakło piłki nożnej, tenisa stołowego oraz rywalizacja na ergometrach wioślarskich i karate. Podczas pikniku sportowego odbył się również pokaz ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy.